Mesterházy Attila pártelnök az ügyészség által sikkasztással vádolt Takács Krisztián és az ügyészség által hűtlen kezeléssel vádolt Szenteczky János társaságában
Két sajtóközleményt is kiadtak nem sokkal azok után, hogy hírül adtuk: megerősítette a Fővárosi Törvényszék azt az elsőfokú ítéletet, mely szerint Szenteczky János csepeli MSZP-elnök és frakcióvezető 2010-ben, a Csepeli Vagyonkezelő Zrt. (Csevak) vezérigazgatójaként úgy bízta meg a Hőrich és Varga Ügyvédi Irodát a saját egyéni érdekeinek képviseletével, hogy a munkadíjat közpénzből, az önkormányzati céggel fizettette ki.
A Csepeli Városgazda Közhasznú Nonprofit Zrt. és a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség csepeli szervezete nevében kiadott közleményeket az alábbiakban olvashatják. A közlemények után – frissítve – ismét közreadjuk azon büntetőügyeket és polgári peres eljárásokat, ahol a nyomozó hatóságok már megneveztek gyanúsítottakat, vádemelés történt vagy a polgári peres eljárásban ítélet született. Információink szerint nyárig több büntető- és polgári peres ügyben is előrelépés történhet, ezért próbál a pártvezető a rágalomhadjárattal “előre menekülni”.
Szenteczky János adja vissza a csepeliek pénzét!
A Fővárosi Törvényszék másodfokú, jogerős ítélete szerint Szenteczky János, a csepeli MSZP jelenlegi elnöke és frakcióvezetője a Csepeli Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatójaként úgy bízott meg egy ügyvédi irodát magánügyeinek képviseletével, hogy a munkadíjat nem a saját pénzéből, hanem közpénzből, az önkormányzat vagyonkezelő cégével fizettette ki.
Mivel az elsőfokú ítélethirdetés óta magától nem érzett rá erkölcsi késztetést, most nyilvánosan szólítjuk fel Szenteczky Jánost arra, hogy a jogerős ítélet alapján fizesse vissza a csepeli polgároktól jogtalanul átutaltatott 3.750.000 forintot. Amennyiben ez nem történik meg, újabb polgári pert indítunk a csepeli adófizetők pénzének visszaszerzése érdekében.
A Csepeli Városgazda Közhasznú Nonprofit Zrt. az elmúlt években számos feljelentést tett a jogelődjénél, a Csepeli Vagyonkezelő Zrt-nél talált kirívó szabálytalanságok és valószínűsíthető bűncselekmények ügyében. Ezek mennyisége, a „trükkök százai” arra utalnak, hogy a csepeli adófizetők pénzét szervezetten, többnyire jól lepapírozva tolták ki MSZP-SZDSZ-es pártközeli cégekhez. A gyanút erősíti az a tény is, hogy a megszüntetett korrupció-gyanús szerződésekkel, az önkormányzat vagyonkezelő cégének és az önkormányzat működésének rendbetételével éves szinten kétmilliárd forinttal sikerült csökkenteni a kiadásokat. Bizonyíték erre az önkormányzat költségvetésének 2010-2012 közötti alakulása, a kiadások kétmilliárd forintos csökkenése.
Csütörtökön értesültünk arról, hogy egy másik ügyben, hűtlen kezelés és hivatali visszaélés bűntettének gyanúja miatt vádat emelt az ügyészség Szenteczky János ellen. Vélhetően a jogerős ítéletnek és a vádemelésnek “köszönhetjük”, hogy az elmúlt héten az MSZP-s frakcióvezető régen látott mocskolódásba kezdett a vagyonkezelő és az önkormányzat vezetésével szemben.
A leghatározottabban azt kérjük, hogy további rágalmazás helyett Szenteczky János fizesse vissza a csepeli adófizetőknek a magánügyvédeire költött közpénzt, különben újabb pereket leszünk kénytelenek indítani.
Budapest, 2013. június 17.
Werner Péter
vezérigazgató
Csepeli Városgazda Közhasznú Nonprofit Zrt.
Szenteczky fizessen, de ne mondjon le pártelnökségéről!
A Fővárosi Törvényszék jogerős ítélete szerint Szenteczky János, a csepeli MSZP elnöke és frakcióvezetője önkormányzati cégvezetőként közpénzből fizette az ügyvédeit. A Fidesz – Magyar Polgári Szövetség csepeli szervezete nevében felszólítjuk a politikust, hogy fizesse ki a csepeli adófizetőktől magáncélra elvett pénzt, de azt kérjük, hogy ne mondjon le pártelnökségéről. Továbbra is maradjon a csepeli MSZP élén, ő képviseli ugyanis a lehető leghitelesebben pártja gerinctelenségét, hatalom- és pénzéhségét.
Szenteczky János a Csepeli Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatójaként kevésnek érezhette a fizetését, az azon felül kapott 37 millió forint prémiumot és jutalmat valamint a korlátlan gépkocsihasználatot. Ezért a bíróság szerint úgy bízta meg a Hőrich és Varga Ügyvédi Irodát a saját egyéni érdekeinek képviseletével, hogy a munkadíjat is közpénzből, az önkormányzati céggel fizettette ki. Nem csoda ez a lazaság, hiszen a költségvetési adatok bizonyítják, hogy kétmilliárd forintot is ellophattak, elszórhattak az MSZP-s vezetésű önkormányzatnál 2010-ben. Ennyi pénzt sikerül az önkormányzat új, Fidesz-KDNP-s vezetésének éves szinten megtakarítania a korrupciógyanús szerződések felmondásával és az önkormányzat működésének rendbetételével.
A ma is Szenteczky Jánost képviselő ügyvédi iroda 3 750 000 forintot kapott a csepeli adófizetők pénzéből, és további 2 250 000 forintot akart kiperelni az önkormányzattól, miközben semmilyen munkát nem végzett sem a vagyonkezelő cégnek, sem az önkormányzatnak. A Fővárosi Törvényszék által másodfokon is jóváhagyott, jogerős ítélet szerint az, hogy egy önkormányzati cég vezetője a büntetőjogi felelősségével kapcsolatos vizsgálandó kérdésekre úgy bíz meg ügyvédi irodát, hogy a megbízási díjat a cég fizeti ki a kerületi önkormányzat tartalék alapjának a terhére, a társadalom általános erkölcsi felfogásával ellentétes, tehát semmis.
A Fidesz – Magyar Polgári Szövetség csepeli szervezete nevében, a bírósági ítélet alapján felszólítjuk Szenteczky Jánost, hogy fizesse vissza a csepeli adófizetőknek azt a 3.750.000 forintot, amit magáncélból utalt át az ügyvédeinek. Az, hogy egy ilyen politikus nem képviselheti tisztességgel a szavazóit, le kell mondania képviselőségéről és különböző bizottsági tagságairól, nyilvánvaló. A választók megalázása az, ha ezt nem teszi meg.
Azt kérjük ugyanakkor, hogy Szenteczky János semmiképpen se mondjon le a párt csepeli elnökségéről, a budapesti pártszervezet elnökségi tagságáról és ki tudja még mennyi pártpozíciójáról. Ő képviseli ugyanis a lehető leghitelesebben a maffiabaloldalt és az MSZP-t jellemző hatalom- és pénzéhséget, a demokratikus ellenfelekkel szembeni gerinctelenséget.
Budapest, 2013. június 17.
Ábel Attila
elnök
Fidesz – Magyar Polgári Szövetség csepeli szervezete
Büntetőeljárások, polgári peres ítéletek a csepeli elszámoltatásban
„Lakásmutyi”, fiktív lakásfelújítások gyanúja
Mi történt?
A feljelentések szerint az önkormányzat rendeletét megszegve kivételezett emberek kaptak pályáztatás és rászorultság nélkül szociális lakásokat. A közpénzből felújított ingatlanokat a bérlők hat hónappal később a piaci ár töredékéért megvehették. Ezek után a tulajdonossá vált bérlők több millió forintos haszonnal, immáron piaci áron adták tovább az ingatlanokat. A lakásfelújítások során a gyanú szerint túlszámlázások és fiktív számlázások is voltak. Az érintett cégcsoport egyik vezetője Juhász Ferenc, egy, a soroksári MSZP-hez közel álló vállalkozó, Szenteczky János régi ismerőse és üzlettársa volt. A vállalkozóhoz kapcsolódó cégcsoport 2010-ig több mint félmilliárd forint értékben kapott megbízásokat a csepeli önkormányzattól.
Gyanúsítottak: Szenteczky János, Juhász Ferenc vállalkozó
Vádemelés Szenteczky János pártelnök ellen
Mi történt?
A csepeli önkormányzat 1991-ben kötött bérleti szerződést a Csepeli Ifjúmunkás Sportegyesülettel (CSISE) az Erdősor u. 45–47. szám alatti ingatlanra. Az egyesület már eleve az egyébként szokásos bérleti díj egytizedéért bérelte a helyiségeket, miközben nem kevés pénzt szedtek be a súlyzózást, gyúrást kedvelő fiataloktól.
A CSISE egy idő után már a bérleti díj tizedét sem fizette ki, ingyen használták az ingatlant, de ezt senki nem kérte számon rajtuk. Miközben egy szociális lakás esetében a Csevak három hónapnyi elmaradásnál felmondta a bérleti szerződést, az „ifjúmunkások” négy éven keresztül használták fizetés nélkül az ingatlant úgy. Hűtlen kezelés és hivatali visszaélés bűntettének gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen tett az önkormányzat feljelentést. A rendőrség vádemelési javaslattal továbbította az ügyet az ügyészség felé.
Gyanúsított: Szenteczky János
Rágalmazás gyanúja egy lejárató kampányújság kiadásával kapcsolatban
Mi történt?
Két nappal a 2010-es önkormányzati választások előtt a Csepel.info hírblog nevével visszaélve, ugyanezzel a címmel kampánylapot kezdtek el szórni Csepelen. A lap a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőit rágalmazó hamis állításokkal volt tele. Készítői hűtlenséggel és közpénzzel való visszaélésekkel gyanúsították meg az ellenzéki képviselőket, a lejárató cikkekhez még szállítólevelet is hamisítottak. Bár az első pillanattól kezdve nyilvánvalónak tűnt, hogy a fideszes képviselőket lejárató kiadvány a csepeli MSZP-hez kötődhet, Szenteczky János tagadta, hogy ő adták ki. A rendőrség ennek ellenére a nyomozás során mégis eljutott a politikus meggyanúsításáig.
Gyanúsított: Szenteczky János
Vádemelés Takács Krisztián MSZP-s képviselő ellen sikkasztás bűntette miatt
Mi történt?
A csepeli önkormányzat Borka-Szász Tamás MSZP-s frakcióvezető segítségével 2007 októberében úgy döntött, hogy az iskolai sportudvarok korszerűsítésére külső beruházókat vonnak be. A Széchenyi István Iskola sportudvarára kiírt versenyeztetési eljárást az egyetlen induló, a V-Tel Kft. nyerte el. A V-tel tulajdonosai között Takács Krisztián, a csepeli MSZP tagja is ott volt. A vagyonhasznosítási szerződés szerint a műfüves pályát palánkkal és labdafogó hálóval kellett körülvenni, és a tulajdonjog az átadás-átvételt követően az önkormányzathoz került. A pálya hasznosításának joga nem kevesebb, mint tíz évre a V-Tel Kft.-t illette meg. Az átadás-átvétel során azonban „nem vették észre”, hogy a kivitelezés nem a kiírás és a szerződés szerint készült: a pálya két kapuja mögötti labdafogó hálók hiányoztak.
Mivel a pálya nagyon hangos volt, és a minél nagyobb bevétel reményében folyamatosan használták, a palánkot leszerelték, hogy a helyére labdafogó hálót tegyenek. Bár a tulajdonjog az önkormányzaté volt, a leszerelt palánkot a V-Tel Kft. mégis eladta az önkormányzatnak 1 500 000 forintért. A leszerelés költségeit is az önkormányzat állta. A V-Tel emellett vállalkozási szerződést kötött arra, hogy bruttó 360 000 forintos összegért megépítsék a pálya köré a labdafogó hálót. Azt az ötméteres hálót, amivel a szerződés szerint át kellett volna adniuk a pályát.
A Csepel.info által megszerzett vádirat szerint összesen 2 260 000 forint értékben történtek indokolatlan kifizetések a műfüves pályánál. A vádirat kiemeli, hogy a palánk értékesítése során a V-Tel Kft.-t képviselő Takács Krisztián másodrendű vádlott idegen, rábízott dolgokról rendelkezett, így a palánk értékesítésével 1 500 000 forint kárt okozott. A vádiratból az is kiderül, hogy Takács Krisztiánt a bíróság magánokirat-hamisítás vétsége miatt 2010. január 19-én jogerős ítélettel egyszer már egy év próbára bocsátotta. A vád szerint a sikkasztást Takács Krisztián ez alatt a próbaidő alatt követhette el.
Gyanúsítottak: K. István elsőrendű vádlott, hanyag kezelés vétségével, Takács Krisztián másodrendű vádlott sikkasztás bűntettével.
Másodfokú, jogerős ítélet: Szenteczky közpénzből fizette ügyvédeit
Mi történt?
2013 februárjában született elsőfokú bíróság ítélet, mely szerint Szenteczky János MSZP-frakcióvezető 2010-ben, a Csepeli Vagyonkezelő Zrt. (Csevak) vezérigazgatójaként úgy bízta meg a Hőrich és Varga Ügyvédi Irodát a saját egyéni érdekeinek képviseletével, hogy a munkadíjat közpénzből, az önkormányzati céggel fizettette ki. Az ügyvédi iroda összesen 3 750 000 forintot kapott a csepeli adófizetők pénzéből, ráadásul további 2 250 000 forintot akart kiperelni az önkormányzattól. Júniusban a Fővárosi Törvényszék megerősítette az elsőfokú ítéletet, ami ezzel jogerőre emelkedett.
A bíróság – a bizonyítást követően – megállapította, hogy a szerződés nem az önkormányzati cég, hanem a „cég akkori vezetőjének, Szenteczky Jánosnak az érdekeit szolgálta… A bíróság álláspontja szerint az, hogy egy közpénzekkel gazdálkodó, önkormányzati tulajdonban álló cég vezetője az esetleges büntetőjogi felelősségével kapcsolatos vizsgálandó kérdésekre úgy bíz meg ügyvédi irodát, hogy a megbízási díjat a cég fizeti ki a kerületi önkormányzat tartalék alapjának a terhére, ez a társadalom általános erkölcsi felfogásával ellentétes, tehát a Ptk 200. § (2) bekezdésének második mondata szerint semmis.”
Az önkormányzat az ítélet ismeretében büntetőfeljelentést tett, Werner Péter vezérigazgató, a Csepeli Városgazda Zrt. részéről valamint Ábel Attila alpolgármester, a Fidesz helyi elnöke pedig arra szólították fel Szeneczky Jánost, hogy fizesse vissza a csepeli adófizetők pénzét.
Csepel.info